Supersportowa hybryda od Porsche

Koncepcyjny model 918 Spyder cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Dlatego koncern postanowił wyprodukować limitowaną serię hybrydy tego modelu.

porshe

Od swojej premiery auto wzbudza wiele kontrowersji. Niemieckiej firmie udało się w niezwykły sposób stworzyć hybrydę, którą chciałby mieć każdy – czy to zwolennik czy przeciwnik hybryd.

Wypożycz auto.

Auto jest wyposażone w 3,4-litrowy, ośmiocylindrowy silnik o mocy 500 (!) koni. Ponadto ma dwa elektryczne silniki – po jednym na każdej osi – generujące łącznie moc 218 koni. Czerpią one energię z baterii (które możemy ładować w domu, z normalnego gniazdka lub mogą być ładowane samoczynnie podczas jazdy).

Jest szybszy niż Porsche Carrera GT! – Tak zapewniają konstruktorzy i trudno im nie wierzyć. Do „setki” dochodzi w 3,2 sekundy, a maksymalna prędkość to 320 km/h. Dzięki elektrycznemu silnikowi ma napęd na 4 koła.

To wszystkie dobre wiadomości? Nie. Producent informuje, że auto potrzebuje tylko 3 l paliwa na przejechanie 100 km!

„Ostateczna decyzja o wypuszczeniu limitowanej serii modelu 918 Spyder to dowód, że idea Porsche Intelligent Performance, polegająca na łączeniu wydajności przy równoczesnym obniżaniu zużycia paliwa, jest jak najbardziej słuszna” – mówił Michael Macht, szef Porsche.

Nie wiadomo ile auto będzie kosztować. Jednak prasa donosi, że będzie to aż 500 tysięcy euro.

Zobacz też: wypożyczalnia samochodów warszawa foxrent.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.